Atletico Textila a câştigat la penaltiuri (7-6) finala cu Galacticii lui Florin Costea

• Roncea a fost jucătorul turneului din Sala Traian

Week-end-ul trecut, a fost spectacol în Sala Traian, cu prilejul Cupei Ligii Prieteniei la minifotbal. În finala acestei competiţii, s-au întâlnit Atletico Textila  şi Galacticii – echipă la care a jucat şi fostul divizionar A, Florin Costea. „Cioară” a impresionat publicul prin calităţile sale. Scorul a fost 3-3, la sfârşitul timpului regulamentar, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Aici, echipa lui Alin Bunescu şi Robert Pârvu s-a impus cu scorul de 7-6, câştigând marele trofeu. De precizat că primele trei clasate au obţinut dreptul de a participa la Superliga Naţională, care se va desfăşura la Bucureşti, în perioada 10-12 februarie. Aici, premiul cel mare pus în joc de organizatori este de 5000 de euro. „Cupa Ligii Prieteniei a fost extrem de disputată, cu opt echipe de foarte bună calitate. Pe locul 3 s-a situat Real Team, care s-a impus la penaltiuri, în faţa celor de la Amatorii de plăcere. Jucătorul turneului a fost desemnat Costin Roncea, de la echipa Galacticii”, a declarat Dragoş Muscalu. (L.C.)