”Aşteptăm returul. 2-0 e cel mai periculos scor”

Dezamăgit de ce a trăit pe Municipalul din Zăvoi, primarul din Dăeşti, George Popolan, speră ca în retur să se repare nedreptatea, iar Viitorul să întoarcă soarta duelului cu Alexandria, pentru promovarea în eşalonul secund.
”Un rezultat corect ar fi fost 0-0 sau 1-1. Ce poţi să mai spui după ce s-a întâmplat? Cele două faze, în care nouă nu ne dă penalty, iar la ei inventează unul sunt doar amănunte. A ciupit când a trebuit. În rest, a arbitrat bine, e profesionist. În ciuda a tot ce s-a întâmplat… se joacă. 2-0 e cel mai periculos scor. E pauza, dacă putem să spunem aşa. Urmează şi repriza a doua. Nu ştiu dacă era mai bine să se fi disputat acest meci la Fedeleşoiu. Noi am vrut, l-am organizat la Dăeşti, dar aşa a decis Dumnezeu. Mă bucur că vâlcenii au putut vedea un meci cu miză în Zăvoi. Noi, deocamdată, atât putem. Mai departe şi mai mult poate vor putea autorităţile judeţene, municipale. Aşteptăm returul şi apoi putem face o analiză. Mulţumim primarului Mircia Gutău, Primăriei Râmnicului şi clubului SCM că ne-au ajutat să putem juca acest meci pe stadionul Municipal”, a declarat primarul din Dăeşti.