Adrian Codin a marcat pentru Atletic Bradu la primul meci în tricoul grupării argeşene

Atletic Bradu s-a reunit încă de pe 17 ianuarie. La primul antrenament al formaţiei argeşene, care este colegă de serie, în Liga a III-a, cu CS Şirineasa, au fost mai multe noutăţi. În primul rând, jucătorilor le-a fost prezentat şi noul antrenor: Adi Dulcea, cel care până în iarnă a făcut parte din staff-ul tehnic al grupării CSM Rm. Vâlcea, iar ca jucător a activat la Cozia Călimăneşti. De asemenea, la Bradu a ajuns şi sponsorul de la Şirineasa, iar apoi de la Dăeşti, Mirel Vasilichia, dar şi mai mulţi jucători vâlceni. Aceştia au debutat deja pentru Atletic, în primul amical din 2017. Joia trecută, formaţia lui Adi Dulcea a întâlnit, pe teren propriu, pe CS Mioveni II. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Singurul gol al argeşenilor a fost înscris chiar de un vâlcean. Adrian Codin a marcat în minutul 25, oaspeţii egalând în minutul 67. În afară de Codin, pentru Atletic au mai jucat şi ceilalţi vâlceni din lot, respectiv Bogdan Lăzărescu, Grigore Ceapă, dar şi tânărul portar Rareş Sporea. Cristinel Soare, preşedintele de la Atletic Bradu, a anunţat că echipa sa, ocupantă a locului 3 din seria a III-a, va mai efectua şi alte partide de verificare în perioada următoare, dar şi un cantonament, care se va desfăşura, ca şi în anii trecuţi, tot la Vâlcea, dar de această dată în staţiunea Călimăneşti. (S.S.)