Rezultat surprinzător la Goleşti

FC Lăpuşata – FCO Brezoi 2-1

Partida dintre FC Lăpuşata şi Genesis Lotru Brezoi, disputată la Goleşti, dumincă,11 mai, avea o favorita clară. Era greu de anticipat o victorie a gazdelor. De altfel, până prin minutul 70, gruparea de care se ocupă Florin Mănoiu a dat mai rar semne că i-ar putea încurca pe brezoieni, cândva favoriţi la câştigarea seriei I. Oaspeţii au condus cu 1-0 şi s-au menţinut în avantaj până spre finalul partidei. A venit însă golul de 1-1 al gazdelor , marcat de Petre Mosor, printr-un şut la vinclu, care avea să pună presiune pe echipa din Brezoi.

Acesta se părea că avea să fie şi scorul final al partidei, numai că în prelungiri, când puţini se mai aşteptau, Giani Căpăţână a driblat tot şi a pasat pentru Bogdan Ghiţă, care a marcat golul unei victorii surprinzătoare a gazdelor. Acest succes le-a dat încredere jucătorilor de la FC Lăpuşata, care acum se gândesc să mai urce câteva locuri în clasament, până la finalul sezonului.