Final halucinant de joc

AS Pietrari – FC Băbeni 2-3

Considerat a fi un derby, meciul de la Pietrari putea scoate din cursa pentru promovare pe FC Băbeni. Aşa părea a sta lucrurile când pietrărenii au pus stăpânire pe joc, au dominat cvasi-total până în minutul 80 şi au marcat de două ori. La scorul de 2-0, în minutul 83, un fundaş al echipei gazdă este surprins de atacul băbenar, face henţ în suprafaţa de pedeapsă pentru a împiedica marcarea unui gol. Este eliminat, iar penalty-ul rezultat a fost transformat cu precizie. Delegatul Tibi Preda, de la AS Pietrari, ne-a relatat: „Cred că o să fiu bolnav toată săptămâna şi nu o să uit niciodată acest meci. În viaţa mea nu am păţit aşa ceva, ca pe fondul unui arbitraj excelent prestat de Alin Vlaşcu şi de asistenţii Bogdan Iordache şi Mădălin Dincă, noi să pierdem de la 2-0 în minutul 83.

Am avut nu doar un jucător eliminat, ci şi doi fotbalişti care s-au accidentat şi nu au mai putut continua meciul. E vorba de doi dintre cei mai buni jucători: Moţ şi Petre George. Ca să nu mai spun că la 2-2 am ratat prin Bodescu două ocazii monumentale!” A fost aşadar 2-3 şi FC Băbeni continuă să spere la promovare, în timp ce pentru AS Pietrari urmează o nouă rundă de foc, în deplasare la Victoria Frânceşti.