Damila a făcut instrucţie cu dinamoviştii

• Mâna antrenorului Iulian Săndulescu se vede

Echipa ce s-a clasat de pe primul loc din Seria a II-a a Ligii a V-a la sfârşitul turului a avut un meci relativ uşor în deplasare, la Şuşani. Damila Măciuca s-a prezentat la acest joc cu o noutate pe banca tehnică, acolo unde antrenor este Iulian Săndulescu, profesor de sport şi mare pasionat pentru fotbal. Gruparea sa a făcut spectacol, în ciuda faptului că suprafaţa de joc a terenului din Şuşani este una precară. Gabriel Sîntion a deschis scorul destul de repede, iar juniorul Laurenţiu Neniţoiu a majorat diferenţa la 2-0. Unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, Lucian Munteanu, a stabilit scorul primei reprize, înscriind de două ori la un interval mic de timp. Era 4-0 la pauză şi numele învingătoarei nu mai putea sta sub semnul întrebării.

În repriza secundă a contat mai mult ca să evolueze şi câţiva din jucătorii de rezervă, astfel că Damila n-a mai forţat. A mai marcat, totuşi, de două ori, iar rezultatul a fost categoric: 6-0. Ultimele reuşite au aparţinut, pe rând, lui Octavian Dina şi Gabriel Sîntion. Cu acest succes Damila Măciuca rămâne în lupta pentru promovare. „Chiar dacă scorul este categoric, Dinamo Şuşani nu este o echipă de subestimat. Sper să continuăm parcursul bun şi să reuşim promovarea!” – ne-a declarat după meci Lucian Munteanu, unul dintre cei mai buni jucători ai echipei. (Florin MĂNOIU)