Amical la Roeşti

• fotbaliştii echipei Juventus au sărbătorit cu o victorie ziua de naştere a sponsorului Adrian Grigorie

Deşi Liga a V-a s-a încheiat de două săptămâni, câteva echipe de la acest nivel au continuat să se pregătească, iar în plus să dispute chiar şi unele meciuri de verificare. Astfel, duminică, 14 decembrie, la Roeşti, a avut loc o partidă amicală între echipa locală, Juventus, şi Real Cernişoara. Meciul a fost organizat cu prilejul zilei de naştere a finanţatorului echipei din Roeşti, Adrian Grigorie. Învingători din această confruntare au ieşit cei de la Juventus, care sunt dealtfel şi liderii Seriei a IV-a. La pauză echipa lui Adrian Grigorie conducea cu 3-0, iar până la finalul meciului, scorul a ajuns la 6-0. La final, sponsorul echipei a făcut cadou fiecărui jucător câte un set de echipament sportiv.

Juventus Roeşti nu şi-a încheiat seria partidelor amicale din această iarnă: „Vom disputa încă un joc de verificare, cu Voinţa Sibiu, în total, în această iarnă, având programate deja încă patru meciuri amicale”, ne-a declarat Adrian Grigorie. (O.D.)