CSM Drăgăşani a încheiat turul în forţă

După AS Şirineasa, echipă care a căzut victimă săptămâna trecută la Drăgăşani, gruparea antrenată de Narcis Enăchescu şi Tavi Mîţoc a reuşit să se impună şi la Zătreni, încheind astfel cu capul sus un tur de campionat nu tocmai reuşit. Abia în ultimele runde şi-au revenit drăgăşenenii, reuşind să urce în clasament şi să facă astfel uitată prestaţia din debutul campionatului. Acum au câştigat la Zătreni cu scorul de 5-3, însă au fost aproape de o nouă dezamăgire. Olteţul le-a dat o replică bună, dar s-a dovedit din nou lipsită de şansă. A fost un meci asemănător cu cel de la Călimăneşti, când Olteţul a pierdut, însă înfrângerea a considerat-o nemeritată dată fiind desfăşurarea jocului, eşecul fiind totodată pus şi pe seama arbitrajului.

Acum s-a întâmplat ca Olteţul să conducă cu 2-0, ambiţionată fiind poate şi de primarul Liţoiu care şi-a atenţionat jucătorii că dacă vor pierde acest meci, va desfiinţa echipa. Claudiu Cosmescu a înţeles cel mai bine ideea, marcând de două ori în primele 15 minute. „Municipalii” din Drăgăşani şi-au revenit, însă, din „palme”, reuşind să restabilească egalitatea prin golurile lui Sticlaru şi Mitală. Au preluat chiar şi conducerea prin Bălan, însă acelaşi Cosmescu a echilibrat situaţia până la pauză, amânând deznodământul pentru partea secundă. Loviturile libere s-au dovedit a fi punctul forte pentru drăgăşeneni, care astfel au reuşit să obţină o nouă victorie. În repriza a doua Mitală şi Sticlaru şi-au trecut în cont „dubla”, astfel că CSM a plecat de la Zătreni cu 5 goluri marcate şi cu trei puncte.