„Dublă” pentru Popolan în meciul cu Lotru Brezoi

Condus de pe banca de rezerve de Gelu Voica, absent de pe teren din cauza unei accidentări, Vartex-ul a reuşit o victorie la scor de neprezentare în partida cu Lotru Brezoi. Jucătorii lui Vasile Grosu nu le-au pus prea mari probleme gazdelor care s-au impus încă din primele 45 de minute. Intrat ca titular, în lipsă de efectiv, George Popolan a reuşit aproape de unul singur să-i învingă pe brezoieni. A deschis scorul printr-un şut de la 25 de metri, iar apoi i-a pasat decisiv lui Duică, la golul de 2-0. Antrenorul Grosu l-a considerat vinovat pentru această evoluţie a scorului şi pe portarul său, astfel că l-a înlocuit. Nici celălalt goal-keeper brezoian nu i-a putut face faţă lui Popolan care, în partea secundă, din lovitură liberă, a mai prins o dată spaţiul porţii, stabilind scorul final, de 3-0 pentru Vartex. Legat de acest meci ar mai fi de amintit şi faptul că în ultimele 20 de minute a jucat pentru echipa gazdă şi sponsorul Adi Panduraşu, revenit pe teren, într-un meci oficial, după o lungă perioadă de pauză. (L.S.)