Dinamo Şuşani a făcut scor cu Nycoil Guşoeni

Confruntarea dintre „câinii” din Şuşani şi Nycoil Guşoeni, s-a terminat cu o diferenţă mare de scor în favoarea gazdelor. În prima repriză, oaspeţii au fost la putere, aceştia reuşind să marcheze un gol, în timp ce adversarii lor nici unul, în consecinţă scorul la pauză a fost 1-0 pentru Nycoil. În cea de-a doua jumătate a partidei, lucrurile s-au schimbat radical. Gruparea din Şuşani a egalat mai întâi prin golul lui Buniţă (1-1), apoi Cocorăscu a marcat dintr-o lovitură liberă (2-1), urmat de acelaşi Buniţă (3-1) şi din nou Cocorăscu (4-1). Golurile marcate de cei doi colegi de echipă s-au oprit aici, urmând rândul lui Trancă (5-1) şi al lui Popescu (6-1) să puncteze. Se pare că datorită faptului că primiseră atât de multe goluri, jucătorii de la Nycoil au devenit puţini frustraţi şi au reacţionat din ce în ce mai urât spre finalul meciului, ajungându-se la eliminarea prin cartonaşe roşii a trei dintre ei.

„Sunt foarte mulţumit de arbitraj precum şi de felul în care s-au comportat jucătorii noştri, care de această dată s-a văzut clar că au depus mai mult efort şi că au vrut să câştige”, ne-a declarat Ilarion Mitrache, reprezentant al grupării din Şuşani. (O.D.)