Gol de trei puncte pentru Nycoil, în prelungirile partidei

Rapid Voiceşti este scoasă din calculele promovării. Cu doar 7 puncte în 9 etape, visul primarului Florin Vătafu de a ajunge în elita fotbalului judeţean este departe de a mai putea fi realizat. În runda de duminică, rapidiştii au mai consemnat o înfrângere după un meci în care ghinionul a fost de partea lor. Oaspeţii, în speţă Nycoil Guşoeni, au început mai bine partida, reuşind să deschidă scorul în minutul 20 prin Dumitra. Imediat Râmniceanu a dus scorul la 2-0. Jucătorii din Guşoeni au crezut că meciul s-a încheiat aici, dar s-au înşelat. Gazdele au jucat bine în partea a doua a meciului, reuşind până în minutul 75 să restabilească egalitatea. Se profila un rezultat de egalitate, însă Alexoiu le-a stricat planurile celor din Voiceşti, înscriind în ultimul minut al prelungirilor. S-a terminat 3-2 pentru Nycoil Guşoeni care, astfel, se apropie de podiumul seriei a II-a. (S.S.)