Două partide pierdute într-o săptămână de Viitorul Călimăneşti

Viitorul Călimăneşti a fost una dintre cele mai solicitate echipe săptămâna trecută. Gruparea antrenată de Gheorghe Andreescu a disputat prima întâlnire miercuri, cu Steaua Nicolae Bălcescu, partidă pe care au pierdut-o cu scorul de 2-1. Aceştia au reuşit să menţină scorul de 1-1 până la sfârşitul primei reprize, însă soarta meciului a fost decisă în cel de-al doilea mitan, când steliştii au marcat din nou. Cea de-a doua partidă a fotbaliştilor de la Călimăneşti a avut loc sâmbătă, cu FC Băbeni. De această dată, prima repriză a fost lipsită de goluri, astfel rezultatul la pauză a rămas 0-0. Cea de-a doua parte a meciului a fost clar dominată de jucătorii din Băbeni, care au reuşit să marcheze de trei ori împotriva grupării din Călimăneşti. Scorul final al confruntării a fost aşadar de 3-0 pentru FC Băbeni.

La sfârşitul partidei, Gheorghe Andreescu, delegatul celor de la Viitorul Călimăneşti s-a arătat nemulţumit de modul în care brigada condusă de Ion Iordache a arbitrat meciul. „După părerea mea, arbitrii nu au fost deloc corecţi şi au defavorizat echipa mea”, a afirmat Gheorghe Andreescu. (O.D.)