Liga IVFotbal

Victoriile aduc victorii la Berbești. Obiectiv intermediar îndeplinit pentru Cătălin Bucă

La Berbești, victoriile aduc victorii. După succesul din etapa trecută, de pe teren propriu, cu Budești, Minerul a obținut alte trei puncte, de această dată în deplasare, la Gușoeni. Partida s-a terminat la scorul de 1-3. Oaspeții au avut 3-0. Deschiderea scorului s-a produs după 10 minute. Căpitanul echipei, ”Mady” Donțu, a adus formația din Berbești în avantaj. În minutul 35, Adrian Surdu a dublat diferența. Golul 3 a venit în minutul 62. Adi Văduva și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Gazdele au redus din handicap în minutul 72. Bogdan Dumitru a încercat să readucă Gușoeniul în joc. Finalul nu a mai adus, însă, nimic nou pe tabelă. A fost o schimbare. În minutul 87, gazdele au rămas în inferioritate numerică. Decarul Dumitru Sfârloagă a fost eliminat după un clinci cu un adversar. 1-3 a fost la final. Cătălin Bucă, antrenorul-jucător de la Berbești, spunea, înaintea rundei, că urmează două meciuri în care trebuie să obțină șase puncte. Obiectivul intermediar a fost îndeplinit. Minerul a obținut prima victorie și așteaptă cu încredere partida de la Alunu, cu Vlădești.