Fără categorieLiga IIFotbal

Tinerii CSM-ului cu remizat cu Juventus Colentina (2-2)

Picture 046* cele două goluri ale echipei vâlcene au fost marcate de Radu Georgescu şi Robert Bratu

Miercuri, 17 februarie, cei mai buni tineri fotbalişti de la CSM RM. Vâlcea au înfruntat, în Zăvoi, pe Juventus Colentina, lideră în Seria a II-a din Liga a III-a, care e antrenată de Daniel Opriţa şi Fane Nofitovici. Tinerii „municipali”, lângă care antrenorul Alexandru Pelici l-a plasat şi pe Răzvan Dâlbea (absentul de lux din meciul inaugural al acestui an, cu Unirea Tărlungeni), au oferit o replică de senzaţie. Partida s-a încheiat la egalitate, 2-2 (la pauză fiind consemnat, de asemenea, tot un scor egal, 1-1). Demn de remarcat e faptul că vâlcenii s-au aflat de fiecare dată în avantaj, prin golurile marcate de Radu Georgescu şi Robert Bratu, iar în plus şi-au creat şi alte câteva ocazii clare de gol.
În acest duel, CSM Rm. Vâlcea a început în următoarea alcătuire: Marinoiu – Tisoaica, Bog. Popescu, Bratu, Marin Roşianu (FOTO – la minge, în echipament galben), Ion Marian, Piscanu, Dâlbea, Cl. Ştefan, Trabalka, Georgescu. În repriza secundă, au mai fost folosiţi Petrescu, Luduşan, Chiripuş, Piţoiu, Horumbă, Cip. Popescu şi Duminică.

CSM Rm. Vâlcea dispută ultimul amical cu Metalurgistul Cugir, în deplasare
* meciul are loc vineri, 19 februarie, de la ora 12.00

CSM Rm. Vâlcea va juca vineri, 19 februarie, de la ora 12.00, ultimul amical din această pauză de iarnă. Echipa antrenată de Alexandru Pelici şi Roberto Ivan va evolua acum în deplasare, în fieful formaţiei Metalurgistul Cugir, şi are o revanşă de luat după eşecul din Zăvoi, din urmă cu câteva zile, când trupa din judeţul Alba s-a impus la limită, cu scorul de 1-0.