Liga IIIFotbal

Sărbătoare în Treapt, după ce Flacăra Horezu a obţinut încă o victorie în Liga a III-a

* echipa vâlceană a trecut la limită de ACSO Filiaşi (1-0), în ultimul meci de pe teren propriu din acest an

Flacăra Horezu a câştigat la limită ultimul meci pe care l-a disputat în acest an, pe teren propriu, în Liga a III-a. Adi Popa & Co. s-au impus azi, cu scorul de 1-0, pe stadionul din Treapt, în faţa echipei ACSO Filiaşi, într-o partidă care a contat pentru cea de-a 14-a etapă. Unicul gol al formaţiei vâlcene a fost marcat de George Neacşu, imediat după pauză, mai precis în minutul 50. Astfel, „olarii” şi-au îndeplinit obiectivul cu care au abordat acest duel, acela de a-şi lua la revedere de la suporterii fideli cu o victorie.
Graţie succesului din această după amiază, singura reprezentantă a Vâlcii în eşaloanele naţionale a acumulat 31 de puncte. În ultima rundă din turul Ligii a III-a, care va avea loc la finele săptămânii viitoare, Flacăra Horezu va evolua în deplasare, în fieful echipei CS „U” Craiova 2. Meciul se va disputa vineri, 30 noiembrie, de la ora 14.00. (N.C.)