Samara Da Silva a dus-o pe Krim foarte aproape de calificarea în sferturile Ligii Campionilor

După cum se cunoaşte, câştigătoarea duelului dintre Vâlcea şi Bucureşti, din optimile Ligii Campionilor, va înfrunta, în sferturi, câştigătoarea dublei dintre Krim Ljubljana şi CSKA Moscova. Formaţia rusă era considerată drept mare favorită la calificarea în faza următoare, însă slovenele au reuşit să producă surpriza în tur. Partida de la Ljubljana s-a încheiat la scorl de 25-20 în favoarea gazdelor, care sunt cu un pas mai aproape de sferturi. Fosta handbalistă a SCM-ului, brazilianca Samara Da Silva, a fost cea mai bună jucătoare a celor de la Krim. A marcat de opt ori în poarta rusoaicelor. Soarta calificării se decide sâmbătă, 13 martie, la Moscova.