Liga IVFotbal

Patru goluri pentru Sparta în ultimul test dinaintea derby-ului cu SCM

Sparta a reșit să înscrie de patru ori în ultimul test de dinaintea partidei de foc, din week-end-ul viitor, cu SCM Rm. Vâlcea. Formația pregătită de Mihai Lungan și Romeo Chelcea a câștigat, duminică, la Mateești. Spartanii sunt pe motorină, se încălzesc mai greu. Au avut doar 1-0 la pauză. Andrei Streinu a deschis scorul la Mateești. În debutul părții secunde, râmnicenii s-au desprins și au tăiat elanul gazdelor. Sebi Preda, Rizea și din nou Andrei Streinu au mai punctat pentru lidera Ligii a IV-a (0-4). ”Am avut bară, două ocazii de singur cu portarul în debutul partidei. Au avut și oaspeții situații de a înscrie, și-au apărat șansele, au jucat cât au putut, dar nu ne-au dat emoții. Am marcat o dată în prima repriză, iar imediat după pauză ne-am distanțat. Pregătirea fizică, faptul că suntem mai bine organizați au contat. Urmează meciul cu SCM, care, din punctul meu de vedere, este unul obișnuit de campionat. Indiferent de rezultat, lupta pentru titlu rămâne deschisă. Și nu suntem doar noi și SCM în calcule, ci și alte 3-4 echipe. Păușești Otăsău, Chimia, Mădulari sunt acolo, aproape. Mai sunt multe etape, câteva din tur, plus returul în care te poți aștepta la orice”, a spus Romeo Chelcea, oficialul de la Sparta, înaintea duelului cu SCM. Conducerea clubului a anunțat că, pentru cei care nu ajung sâmbătă, 12 noiembrie, la ora 11.00, la stadion, meciul cu trupa din Zăvoi, a doua clasată, va fi înregistrat și transmis pe facebook și youtube.