Minerul Costești, nicio șansă la Roșiori

Echipele din Teleorman demonstrează, de la o etapă la alta, că în acest campionat între ele se va duce lupta pentru primele locuri. Alexandria, Turnu Măgurele și Roșiori forțează intrarea în play-off și au șanse mari să ajungă acolo, dacă vor continua pe drumul acesta. Dintre cele trei, Roșiori era mai jos, asta și pentru că are o restanță de jucat, cu Craiova. În runda a VI-a, a jucat acasă, cu Minerul Costești. Vâlcenii nu au avut nicio șansă la un rezultat bun. Gazdele au câștigat partida de o manieră categorică, cu 5-0 și s-au apropiat și mai mult de play-off. Elevii lui Marius Vlădoi au fost surprinși pentru prima dată în minutul 10. Ivan a marcat pentru 1-0. Imediat, s-a făcut 2-0. Cazan a dublat diferența. La jumătatea reprizei, era deja 3-0. Ivan a realizat dubla. Teleormănenii au intrat la pauză la adăpostul acestui avantaj. În partea secundă au mai punctat de alte două ori. De fapt, în ultimele 20 de minute și astfel au adâncit suferința vâlcenilor, care au ajuns la 14 goluri primite în cinci etape.