Liga 6

Rezultate-surpriză la Liga a VI-a! Zorile Scundu, pe podium

Seria Sud a Ligii a VI-a are alte pretendente la titlu față de sezonul trecut. Echipe care până acum se ”zbăteau” în anonimat, pe ultimele locuri, au ajuns să lupte pentru primul loc. Este cazul celor de la Crețeni, de la Scundu. Zorile, de exemplu, e pe locul 3. Are două victorii, un egal și o singură înfrângere. În etapa din acest week-end a câștigat la Laloșu. A fost 0-0 la pauză, după o primă repriză echilibrată, poate cu ocazii ceva mai clare pentru oaspeți. În repriza a doua, Scundu a înclinat soarta meciului în favoarea sa. A înscris de trei ori. Schimbările din partea secundă au fost inspirate. Alexandru Manafu, Andrei Ghiorlan și mijlocașul central Codruț Gherman au ”semnat” victoria formației din comuna administrată de Mihai Blejan. Gazdele au redus din diferență pe final.