Minerul Costeşti a cedat pe final în partida cu Jiul Petroşani

Minerul Costeşti s-a oprit în Cupa României după primul tur. Formaţia pregătită de Marius Vlădoi, Ion Lazăr şi Robert Olaru, aflată practic la primul ”antrenament” după meciurile de baraj disputate la finele sezonului trecut, a pierdut cu 3-1 partida cu Jiul Petroşani, disputată pe terenul de la Fedeleşoiu. Minerul a fost surprinsă pentru prima dată în minutul 10. Cocină a deschis scorul. A fost singurul gol al reprizei. În minutul 53, specialistul la fazele fixe din tabăra Costeştiului, Sică Vlad, a restabilit echilibrul pe tabelă dintr-o lovitură liberă. Diferenţa a fost făcută pe final. Hunedorenii au marcat în minutele 84 şi 89, prin Cuibari şi Tuţă, rezolvând soarta calificării după 90 de minute.
Minerul Costeşti: M. Vlădoi – Păun, Nicolaescu, Proteasa, M. Vlad, Zotică, Vladu, Rădulescu, D. Negoiţă, Paşoi, R. Negoiţă. Au mai jucat: Milosteanu, Alex Diaconescu şi Dumitraşcu.