Minerul Costeşti a capotat la Filiaşi

Minerul Costeşti nu a reuşit să confirme rezultatul din etapa precedentă, cu Alexandria. Formaţia pregătită de Vlădoi, Lazăr şi Olaru a pierdut confruntarea din deplasare, cu ACSO Filiaşi. În prima repriză, vâlcenii au fost surprinşi o singură dată, în minutul 12. Bălan a fost învins de şutul lui Şerban, din interiorul suprafeţei de pedeapsă. Minerul nu a reuşit să revină pe tabelă. După pauză, gazdele şi-au făcut meciul uşor. Bubuioc a marcat în minutul 53 pentru 2-0. În ultimul sfert de oră, doljenii au mai punctat de două ori, prin Fotescu şi Manolache. S-a terminat 4-0 pentru Filiaşi, care a reintrat în lupta pentru locurile fruntaşe în Seria a VI-a. În etapa a VII-a, Minerul Costeşti va juca acasă, la Orleşti, cu Petrolul Potcoava.