FotbalDiverse

Meci de povestit nepoților, în sferturile Cupei României la minifotbal! ”Boabă”, cu degetele ”rupte”, a fost erou pentru Boromir

În week-end s-au desfășurat meciurile din sferturile fazei județene a Cupei României la minifotbal. Au fost meciuri frumoase. Cel mai spectaculos s-a disputat între Boromir și Jandarmii. Câștigătoarea a fost decisă la loviturile de departajare, acolo unde s-au remarcat ambii portari, atât Bogdan Preda, de la campioana Boromir, cât și Valentin Ciocoși, de la out-sidera Jandarmii. Antrenorul formației Boromir, Bogdan Preda (”Boabă”) , a intrat între buturi în lipsa altor variante. A apărat ultimele două lovituri lovit, cu dureri mari la degete.”Fyfy” Bălan s-a lovit la coloană și a intrat într-o vacanță forțată, nu și-a putut ajuta echipa, dintre buturi. Boromir nu i-a avut nici pe Iordache, care urmează să se opereze la genunchi, nici pe Costea, care are mâna imobilizată, după o accidentare la deget. Confruntarea s-a încheiat la scorul de 6-5 pentru multipla campioană județeană.

”Am asistat duminică seara la un meci extraordinar, demn de poveste. Pe parcursul celor 40 de minute, JANDARMII au condus de fiecare dată. La finalului timpului regulamentar, scorul a fost 5-5! Suspansul s-a prelungit și la loviturile de departajare, acolo unde BOROMIR a câștigat la general cu 6-5, după ultima lovitură executată, ambii portari având parade incredibile! Felicitări ambelor echipe pentru jocul prestat și pentru fair-play! Felicitări tuturor formațiilor pentru evoluția avută până în această fază a competiției!”, a transmis organizatorul întrecerii, Adrian Comănescu, cu privire la faza sferturilor Cupei României. Semifinalele se vor disputa la finele acestei săptămâni.