Meci de Liga a IV-a cu 11 goluri, la Guşoeni

Formaţia din comuna administrată de Nicolae Concioiu, Guşoeni, a obţinut sâmbătă a treia victorie din Liga a IV-a. Paul Pagâu şi colegii săi au câştigat confruntarea cu Budeşti. A fost un meci spectaculos, cu multe goluri şi faze de poartă de ambele părţi. Au început mai bine oaspeţii, dar contrar jocului, Guşoeni a marcat prima. Golgheterul Mădălin Roşu a deschis scorul în minutul 29, fiind servit perfect de Bogdan Dumitru. Gazdele nu au avut timp să se bucure. Elevii lui Tică Negrescu au revenit imediat. Eduard Chelcea a egalat în minutul 32. Într-un timp scurt, formaţia coordonată de Alex Concioiu şi Adi Eftenie a ratat ocazii rarisime, chiar şi cu poarta goală, din 2 metri. De la 1-0, însă, s-a ajuns la 1-2. În minutul 40, Rentea i-a adus pe oaspeţi la timonă. Assist-ul a venit din corner. Sarabanda a continuat în partea secundă. La trei minute de la reluare, Mitică Sfîrloagă a adus egalarea pentru gazde şi tot el a marcat pentru 3-2 în minutul 50, profitând de o neînţelegere, o greşeală în defensiva budeştenilor.
A urmat o serie cu un gol la cinci minute. Sticlaru, cu un şut din voleu, cu stângul, a mărit ecartul formaţiei din Guşoeni, iar în minutul 70, după golul de 6-2 al aceluiaşi Sfîrloagă (care a realizat hattrick-ul), părea să se fi decis soarta întâlnirii. Trupa din Guşoeni a avut emoţii. Oaspeţii au revenit pe tabelă după două penalty-uri transformate de acelaşi Rentea. În minutul 86 era 6-4 şi budeştenii au mai ameninţat poarta lui Fidriloiu. Prelungirile au mai adus, însă, un gol tot pentru Guşoeni. Alex Eftenie a închis tabela la 7-4.