Mădălin Roşu intră în cursa pentru titlul de golgheter al Ligii a IV-a. A contribuit la spectacol, la Mateeşti

Duminică, la Mateeşti, Viitorul din localitate, a primit vizita formaţiei CS Guşoeni. De această dată, în Liga a IV-a. Ultima întâlnire nu a fost tocmai plăcută între cele două. S-a lăsat şi cu sancţiuni. Cele două formaţii au îngropat, însă, securea războiului şi s-au concetrat doar pe fotbal. A rezultat un spectacol fotbalistic agreabil pentru cei prezenţi în tribună. S-au marcat opt goluri. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 5-3. Trupa primarului Cosmin Anghelescu a deschis ”balul”. Coandă a marcat pentru 1-0. Mădălin Roşu, golgheterul oaspeţilor, a egalat, iar ”Milan” Mitrache a adus formaţia din comuna administrată de Nicolae Concioiu la timonă. Roşu a stabilit scorul pauzei: 1-3. Până la final, Mădălin a mai punctat de alte două ori şi a ajuns la un total de patru goluri, intrând, astfel, în cursa pentru titlul de golgheter la Liga a IV-a. Are cinci goluri în trei meciuri. Pentru gazde au mai marcat în repriza secundă Laurenţiu Dinică şi Preducă. CS Guşoeni a bifat, astfel, a doua victorie în Elită. Mateeşti nu s-a bucurat, deocamdată, de succes în Liga a IV-a, dar sunt perspective pentru un viitor fotbalistic frumos.