Lidera Ligii a V-a, la ralanti cu Vlădești! ”Nu alergăm după golaveraj împotriva unor adversari care nu ne pun probleme”

Oltul Drăgoești se menține în fruntea Ligii a V-a: Duminică, 2 aprilie, a obținut un succes lejer, cu Vlădești. Lidera din eșalonul secund județean s-a impus cu scorul de 4-0. Uță a deschis scorul la jumătatea primei reprize. Tot el a stabilit scorul pauzei: 2-0. A mai înscris o dată, în apropiere de minutul 60, apoi l-a lăsat pe Vasi Căpruci să închidă tabela.

”A fost un meci fără istoric. Am câștigat cu 4-0, dar diferența putea fi mai mare. Nu alergăm, însă, după golaveraj, ca alții, împotriva unui adversar care nu ne pune probleme. Nu era relevant. Oaspeții au trecut de mijlocul terenului o dată, în minutul 33 și pe final, în minutul 90. Băieții noștri au vrut doar să câștige și nu s-au întrebuințat serios. Ne-am ferit de accidentări. A fost un joc curat, am făcut și schimbări, au intrat și cei de pe bancă. Cu siguranță vom avea și meciuri mai grele până la returul cu Ionești, dar acesta nu s-a încadrat în această categorie”, a concluzionat primarul din Drăgoești, Gheorghe Melente, după a 17-a victorie a echipei de fotbal locale din actuala stagiune.