Leo Săraru, primele goluri în tricoul roş-albastru. Lăzărescu a debutat pentru echipa din Zăvoi. Meci special pentru Răzvan Gherguş

Cum era de aşteptat, SCM Rm. Vâlcea a obţinut o victorie clară în confruntarea cu Viitorul Budeşti. Elevii lui Gabi Mangalagiu au câştigat partida cu scorul de 8-0. Au fost câte patru ”boabe” pe repriză. Leo Săraru a reuşit să înscrie primele goluri pentru roş-albaştrii. A fost autorul unei ”duble”. Budeştenii au rezistat doar 18 minute. Rotaru a deschis scorul. Dede Traşcă a punctat pentru 2-0, iar Ionuţ Săraru a mărit diferenţa la 3-0, în minutul 30. Scorul pauzei (4-0) a fost stabilit de fratele său, Leo. În partea secundă, două dintre cele patru goluri ale ”municipalilor” au fost din penalty. Roşianu şi Ceapă au marcat din puncul cu var. Leo şi Flavius Ilie au mai trimis mingea în plasă, în actul secund. S-a consemnat şi un debut în tabăra gazdelor. Bogdan Lăzărescu, care a debutat cu Cozia Călimăneşti în Liga a III-a, a renunţat la echipa din staţiune pentru a juca în Zăvoi. A intrat în minutul 65 de teren. Pentru tânărul portar Răzvan Gherguş a fost un meci special. A jucat împotriva fostei echipe, dar şi a tatălui şi fratelui său, Laurenţiu şi Andrei Gherguş, titulari, pe Municipal, la Budeşti.