Alte sporturi

Karatiştii lui Mihai Ioniţă au câştigat opt medalii la Naţionalele de la Focşani

În zilele de 22 şi 23 octombrie, la Focşani, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de karate Shotokan destinat sportivilor încadraţi la categoriile de copii şi tineret. Competiţia a fost organizată sub egida Federaţiei Române de Karate şi s-a bucurat de prezenţa a 225 de karatişti, proveniţi de la 23 de cluburi din întreaga ţară. La concurs au fost prezenţi şi elevii lui Mihai Ioniţă de la CSŞ Rm. Vâlcea şi CS „Ioniţă Sport Center”.
După cele două zile de competiţie, sportivii coordonaţi de antrenorul vâlcean au obţinut următoarele rezultate:
(CSŞ) – trei locuri I prin Diana Cotescu, Elena Motoc, Nicolae Dăniclă; două locuri II prin Cătălina Cumpănăşoiu, Gabriel Cruceru şi un loc III prin Cătălin Şarpe.
(CS „Ioniţă Sport Center”) – un loc I prin Petre Răduca şi un loc II prin Denis Petrescu. (O.D.)