Liga VFotbal

Ionești, a doua remiza consecutivă, în deplasare. ”Trebuie să facem ceva. Suntem în criză de idei de la mijloc în sus”

După 0-0 la Orlești, Oltul Ionești a realizat o nouă remiză în deplasare. Partida de la Bărbătești s-a terminat la scorul de 1-1, rezultat înregistrat de la pauză. Gazdele au preluat conducerea în minutul 30. Oaspeții au egalat în minutul 38, prin Robert Ancuța. Antrenorul Iulică Dincă nu e mulțumit.

”Am mai avut ocazii de a înscrie. Ancuța, din 2 metri, a șutat în portar, Marinescu a scăpat 1-1 cu goal-keeperul advers și nu a reușit să înscrie, Darius Rizea a trimis balonul în transversală, spre finalul întâlnirii. Jocul a fost bun, ne-am creat ocazii, nu am multe lucruri să le reproșez băieților, dar totuși e ceva ce scârțâie și trebuie să luăm măsuri, să facem niște modificări în primul 11, pentru că nu ne putem mulțumi cu câte un egal. Pierdem puncte importante, ne îndepărtăm de obiectiv, trec etapele și ne trezim că nu mai putem recupera. Am încredere totală în jucători, dar, v-am spus, suferim de la mijloc în sus. În apărare stăm bine față de primele etape. Acum primim mai puține goluri, dar nu prea mai înscriem și asta îmi dă de gândit. Suntem într-o criză de idei. Jucăm fotbal de plăcere, dar avem un obiectiv de îndeplinit și dacă nu tragem la aceeași căruță, nu putem să-l îndeplinim. Când ai un obiectiv, ai și o presiune. Vine meciul cu Drăgoești. La următorul antrenament trebuie să vorbim, să încercăm să arătăm mai bine decât am făcut-o în ultimele runde și să obținem mai mult”, a declarat Iulică Dincă, antrenorul de la Ionești, după egalul de la Bărbătești.