Liga 6

Gabi Mangalagiu a debutat cu o victorie pe banca celor de la Viitorul Dăeşti

Zilele trecute, pe banca tehnică a formaţiei Viitorul Dăeşti s-au produs schimbări. În locul lui Cosmin Ursu a fost adus Gabriel Mangalagiu. Noul antrenor a debutat cu o victorie la Dăeşti. Campioana en-titre s-a impus la Tomşani cu scorul de 5-0. Toate golurile s-au marcat în repriza secundă (a fost 0-0 la pauză). Au înscris pentru Viitorul: Paşoi (de două ori), Bucei, Filipoiu şi Bîrlogeanu. Mangalagiu nu a avut la dispoziţie toţi jucătorii pentru acest meci. A lipsit ginerele Laurenţiu Nicolaescu, dar şi Moldoveanu, Stanciu şi Melcea, plus Bunescu, toţi cu probleme medicale. De asemenea, a fost scos din circuit şi golgheterul Superligii din acest moment, George Neacşu. Acesta s-a ales cu două copci la arcadă după un duel cu un adversar de la Tomşani. A fost schimbat în minutul 30. Este aşteptat să revină pe teren chiar în etapa viitoare, când Viitorul va disputa derby-ul cu Cozia Călimăneşti. În ceea ce-l priveşte pe Gabriel Mangalagiu, acesta nu are un obiectiv pentru actualul campionat. A fost adus pentru a cunoaşte echipa şi a pregăti „terenul” pentru sezonul următor, când oficialii formaţiei din Dăeşti îşi doresc să câştige din nou campionatul în eşalonul de elită judeţean şi să şi promoveze în Liga a III-a.