Liga I

Florin Costea a debutat la Steaua cu o înfrângere la scor de neprezentare

costeaDupă Rusescu şi Mihai Costea, a venit şi rândul lui Florin Costea să îmbrace tricoul roş-albastru într-un meci oficial. Costea senior a jucat aproximativ 20 de minute pentru Steaua în partida de la Mediaş, însă nu a reuşit să schimbe soarta întâlnirii cu Gaz Metan. Pentru el a fost un debut nefericit. A luat cartonaş galben înainte să intre pe teren, după o discuţie în contradictoriu cu arbitrul de rezervă, iar la final a ieşit cu capul plecat, după ce Steaua a pierdut ruşinos, la scor de neprezentare, cu 3-0 în faţa formaţiei Gaz Metan Mediaş. De menţionat este şi faptul că, pentru câteva minute, toţi cei trei vâlceni s-au aflat pe teren în partida cu Gaz Metan. Mihai Costea şi Raul Rusescu au fost titularizaţi de Roni Levy, iar Florin Costea a fost aruncat în luptă în ultimele minute de joc, în speranţa că mai poate diminua proporţiile scorului.