Liga 6Fotbal

”Cio” și Cavaleru au ”semnat” victoria scundenilor. Golul 4 în meciul de la Orlești, marcat dintr-o demonstrație de fair-play

Zorile Scundu a obținut, duminică, al 11-lea succes din acest sezon. Scundenii au câștigat cu scorul de 3-1 duelul cu Amărăști. ”Cio” (Ovidiu Cojocaru) a deschis scorul la Orlești. 1-0 a fost și la pauză. În repriza secundă, marcatorul de serviciu din ultima vreme, Răzvan Cavaleru, a realizat dubla. Au marcat și oaspeții o dată.

”A fost un meci bun pentru noi, pe care l-am controlat în totalitate, de la un capăt la altul. Veneam după un semi-eșec, în runda precedentă și ne-am ambiționat să revenim pe drumul cel bun, să câștigăm. Nu am înțeles ce s-a întâmplat la faza de la golul 3, pe care eu l-am marcat. Oaspeții au reproșat că un jucător de-al lor era pe jos și noi am continuat. Dar arbitrul nu fluierase. Am înscris, însă, ca să nu existe discuții, i-am lăsat pe adversari să marcheze și ei la faza următoare. Noi tot timpul ne dorim să dăm dovadă de sportivitate, să jucăm fair-play. În continuare trebuie să ne mobilizăm, să ne strângem la fiecare meci, să avem tot lotul și să câștigăm puncte pentru că ușor-ușor se apropie finalul de campionat și ne dorim să fim în grafic, să ne îndeplinim obiectivul pe care ni l-am propus”, a declarat Răzvan Cavaleru, autorul dublei pentru echipa din Scundu, în duelul cu Amărăști.