Arbitru bătut la Romani

* meciul dintre Forestierul şi AS Bărbăteşti a fost întrerupt în minutul 70

Încă un arbitru a căzut victimă agresiunii jucătorilor. S-a întâmplat la Romani, la meciul dintre Forestierul din localitate şi AS Bărbăteşti. În prima repriză, la scorul de 2-1, tuşierul Alexandru Neagoe (arbitru pe care Forestierul îl mai avusese şi într-un meci tot cu scandal, cu Măgura Slătioara), a ridicat ofsaid la o fază în care gazdele înscriseseră golul egalizator. Un jucător al acestei formaţii, Sorin Simtea, din câte se pare, l-a lovit pe asistent cu capul în gură. A primit cartonaşul roşu şi jocul a continuat. În partea secundă, însă, gazdele, conduse cu 4-1 de AS Bărbăteşti, au răbufnit. A fost nevoie de o nouă decizie în defavoarea lor pentru a începe „războiul”. Un corner a declanşat de această dată „nebunia”. Haralambie Popescu, din informaţiile noastre, l-a băgat „în corzi” pe tuşierul Neagoe şi l-a bătut. Partida nu a mai continuat. Centralul Alin Croitoru a decis să pună capăt jocului în minutul 70, după incidentele produse. Meciul de fotbal, transformat într-unul de box, va ajunge astfel la Comisia de Disciplină a AJF şi eventual în instanţele de judecată.