Punct smuls de gazde în minutul 94

Conexin Runcu – FC Budeşti  2-2

Meciul pentru locul 2, dintre echipa antrenată de Iulică Dincă, Conexin Runcu, şi FC Budeşti, s-a terminat la egalitate, după un gol marcat de gazde în prelungiri. Astfel, rezultatul a avantajat mai mult gazdele, care vor întâlni în etapa de vineri pe Topologul Galicea. La pauză gazdele conduceau cu 1-0, iar în cea de-a doua parte a meciului, printr-o schimbare inspirată în tabăra oaspeţilor, rezultatul a devenit egal. Nedeluş Marius, jucătorul despre care e vorba a înscris cele două goluri esenţiale pentru gruparea sa, care mai păstrează doar şanse teoretice la poziţia a doua în clasament. „Arbitrul de centru a acordat şase minute de prelungiri, iar datorită acestui aspect gazdele au reuşit să obţină un rezultat de egalitate.

Vreau să îl felicit cu această ocazie pe antrenorul de la Conexin, Iulică Dincă, pentru rezultatele obţinute de până acum. Este un antrenor care a dovedit că se pricepe la fotbal, a creat o echipă bună, competitivă, de fruntea clasamentului”, ne-a spus reprezentantul celor de la FC Budeşti, Marian Sucea. (L.C.)