Alte sporturi

Evoluţii bune pentru culturiştii Vali Mihăescu şi Augustin Dumitrescu

Sâmbăta, 27 octombrie, a avut loc la Lugoj a doua ediţie a competiţiei internaţionale de culturism intitulate „Classic Florin Teodorescu”. La aceasta competiţie au participat şi antrenorii Vali Mihăescu, preşedinte la CS Culturistul Rm. Vâlcea şi Augustin Dumitrescu, din cadrul clubului sportiv Oltchim. Ambii participanţi au obţinut locul 4, Vali Mihăescu la categoria de vârstă + 40 de ani, iar Augustin Dumitrescu la categoria 50-60 de ani.

După această competiţie, cei doi sportivi s-au deplasat la Timişoara, unde în ziua următoare, pe 28 octombrie, a avut loc cea de-a 19-a ediţie a Cupei Libertăţii „Memorialul Vasile Balmuş”. La această competiţie, antrenorul de culturism CS Oltchim, Augustin Dumitrescu, a obţinut medalia de bronz, iar Vali Mihăescu a obţinut locul 6. Aceste două competiţii tradiţionale au reunit campioni din ţări precum Serbia, Croaţia, Bulgaria şi Italia. (L.C.)