Victoria Frânceşti a redevenit lideră

* Dobrin Ionescu a fost dorit la Tomşani

Dobrin Ionescu şi compania nu au avut de suferit decât o etapă după înfrângerea de la Pietrari. În această săptămână lucrurile au reintrat în normalitate pentru ei. Asta pentru că principalele adversare din lupta pentru titlul dusă în seria a III-a au pierdut, în timp ce Victoria Frânceşti a reuşit să se impună, fără nici o problemă în faţa „păstorilor” din Vaideeni. Neatenţia a făcut ca primele minute ale meciului să-i găsească pe cei din Frânceşti conduşi. Echipa primarului Jinaru i-a surprins, însă gazdele aveau să-şi repare repede greşeala, reuşind să recupereze până la pauză când aveau deja 3-1. În repriza secundă gruparea ce reprezintă Frânceşti-ul a mai marcat de 4 ori, astfel că s-a terminat 7-1 pentru Victoria ce a revenit pe primul loc în clasament, fiind convinsă că va rămâne pentru mai mult timp acolo.

„La Pietrari a fost o întâmplare, ne-am bătut singuri. Mi-au lipsit vreo 5 titulari şi consider că am fost şi «lucrat». Acolo s-a vrut să se termine egal. Sunt convins de asta. Dar mergem înainte, am uitat deja de acel meci. Oricum, adversarii adevăraţi vor fi alţii, şi nu cei din Pietrari, Buneşti sau alţii de acest gen. Nu sunt echipe de competiţie, de drum lung. Nici cei de la Tomşani nu cred că au şanse. Degeaba încearcă primarul Pearcu. Vroia să mă duc eu acolo cu 6-7 jucători, dar anul ăsta nu plec de la Frânceşti”, a precizat antrenorul de la Frânceşti.