Gruparea lui Eugen Roşu merge ceas!

• în runda din această săptămână victime i-au căzut govorenii

Cu excepţia debutului de campionat când s-au împiedicat la Malaia, unde-au obţinut doar o remiză, băbenarii lui Eugen Roşu au avut un parcurs fără greşeală. S-au impus de fiecare dată, indiferent de adversarul întâlnit. Nu admiteau un alt rezultat în afara victoriei nici în partida cu FC Govora, disputată la sfârşitul săptămânii trecute. Însă, pentru a-şi atinge obiectivul, au avut ceva mai mult de muncă decât de obicei. Formaţia lui Mihai Ciobanu a făcut un joc bun, în special în prima parte a întâlnirii când putea chiar să marcheze în poarta băbenarilor. Portarul a salvat echipa lui Roşu de la primirea golului în câteva rânduri.

Prima repriză s-a încheiat aşa cum începuse, cu scorul de 0-0, astfel că a rămas ca meciul să fie decis în partea secundă. Dumitru a reuşit să depăşească apărarea govoreană şi să deschidă scorul pentru FC Băbeni. O dată ajunsă în avantaj, lidera clasamentului n-a mai cedat iniţiativa şi totul a fost mai lejer în continuare pentru ea. În minutul 70 era deja 3-0 pentru băbenari, Lazăr trecându-şi în cont dubla. Scorul final, de 4-0 pentru FC Băbeni, a fost stabilit de Gulea, în ultimele minute ale întâlnirii de la Govora. (L.S.)