Saldi a făcut scor cu Piovra

Întâlnirea de duminică, dintre echipele FC Saldi Cernişoara şi Piovra Lăpuşata, a fost câştigată detaşat de gruparea reprezentată de Nicu Anghel. Prima repriză a fost dominată de gazde, care au reuşit să marcheze două goluri, scor care s-a menţinut până la pauză. În cea de-a doua parte a meciului, fotbaliştii de la Piovra au marcat şi ei două goluri însă acest lucru nu i-a ajutat foarte mult datorită faptului că adversarii lor au mai înscris de încă cinci ori, iar rezultatul final a fost unul categoric: 7-2 pentru FC Saldi. „Avem mare nevoie de câţiva jucători noi în echipa noastră. În acest scop, avem de gând ca-n perioada următoare să facem o selecţie printre elevii de la Liceul Teoretic Lădeşti, de unde sperăm să legitimăm cât mai mulţi tineri talentaţi”, ne-a declarat Dumitru Udrea, finanţator al grupării de la Lăpuşata. (O.D.)