„Demetrescu ne-a furat calificarea în finală!”

* Mihai Manea, auto-intitulat „suporterul nr. 1” al echipei Minerul Berbeşti, l-a făcut praf pe arbitrul de centru al meciului cu Dinamo 2007 Rm. Vâlcea, din semifinalele Cupei României – faza judeţeană

Auto-intitulat „suporterul nr. 1” al echipei Minerul Berbeşti, Mihai Manea a atacat în termeni duri prestaţia arbitrului Daniel Demetrescu din partida cu Dinamno 2007 Rm. Vâlcea, care a contat pentru semifinalele Cupei României – faza judeţeană. „Minerul Berbeşti trebuia să beneficieze de un penalti la începutul reprizei secunde, atunci când conducea cu 2-1. S-a văzut şi din avion cum Robert Gherghe a fost faultat din spate în suprafaţa de pedeapsă, însă arbitrul de centru Daniel Demetrescu n-a sancţionat acest duel neregulamentar. O hoţie mai mare nu cred că se putea întâmpla, dacă Minerul ar fi beneficiat de acel penalti şi ar fi marcat cred că meciul era încheiat! Atitudinea pro-Dinamo a lui Demetrescu în această partidă a fost evidentă, pe tot parcursul celor 90 de minute de joc a fluierat doar ceea ce i-au cerut câinii. Pur şi simplu, Demetrescu ne-a furat calificarea în finală! Un asemenea caracter nu merită să mai fie nici arbitru şi nici secretar general al AJF!”, a menţionat Manea, care crede că „Zăpadă” s-a auto-delegat la acest meci, special pentru a bara accesul echipei Minerul Berbeşti în finala Cupei României.