„Alb-verzii” întrezăresc Liga a II-a

Jiul Rovinari – Damila Măciuca 1-2

Damila Mãciuca a consemnat un nou rezultat favorabil în runda precedentã, când a reuºit sã se impunã în deplasarea de la Jiul Rovinari, cu scorul de 2-1. Ionuþ Bucuroaia a deschis tabela în minutul 33, dintr-o loviturã liberã executatã perfect din colþul careului de 16 metri, pentru ca „minerii” din Gorj sã egaleze cu doar trei minute înainte de încheierea primei reprize, dupã un ºut tras puternic din exteriorul suprafeþei de pedeapsã. Imediat dupã reluarea celui de-al doilea mitan, mai precis, în minutul 52, Bogdan Geantã a bãgat-o în plasã pentru 2-1, scor care avea sã se menþinã pânã la finalul partidei. „La Rovinari, am jucat mai bine decât în precedentele două partide, însă la nivelul ocaziilor avute, cred că situaţia a fost egală, jocul fiind sensibil echilibrat din acest punct de vedere”, a subliniat Erik Lincar. Pentru Damila Măciuca, au evoluat: Dragoş Geantă – Dumitru Stanca, Ignat, Ionuţ Stoica, Ionuţ Bucuroaia, Jianu, Lucian Iordache, Balaban (Pârvulescu), Daniel Iancu (Bălţăţeanu), Bogdan Geantă (Grecea), Ciprian Popescu (Adi Codin).