Zotică, la primul gol pentru Cozia Călimăneşti. Fundaşul Marian Chiripuş a jucat vârf şi a dat două goluri

Meci fără istoric la Popeşti. Echipa gazdă nu a mai reuşit să producă surpriza, după ce în etapa trecută a Cupei a eliminat-o pe Foresta Malaia. Duminică, 27 februarie, Cozia Călimăneşti a câştigat fără drept de apel. Partida s-a terminat la scorul de 11-0 pentru formaţia din staţiune, care a marcat de trei ori în prima repriză şi de opt ori în partea secundă. Moldoveanu şi Lăzărescu nu au făcut deplasarea la Popeşti. Vasile Ilinca a mai odihnit câţiva jucători. Marinaş, Marian Chiripuş, Tănăsie, Barbu, au intrat în partea secundă. Fundaşul Marian Chiripuş a fost utilizat ca atacant. A marcat de două ori. Uţă a fost cel mai prolific jucător, cinci dintre goluri plecând din gheata lui. Andrei Zotică a înscris, la Popeşti, pentru prima dată pentru noua echipă, Cozia. Ileana, Rădoi şi Marinaş s-au mai aflat pe lista marcatorilor. Căpitanul Alexandru Ştefan nu s-a forţat. A părăsit terenul în minutul 60, dând ocazia şi celor care au evoluat mai puţin să intre în joc.