Liga 6

Tractorul s-a scufundat în Cerna. ”Doctorul” a debutat ca arbitru, la seniori

În runda precedentă, a doua din returul Ligii a VI-a, Cerna Copăceni a obţinut a patra victorie stagională. A ”înghiţit” Tractorul. Formaţia din comuna administrată de Tironel Tîmplărescu s-a impus cu scorul de 3-1 la Lădeşti. Ilie Zeţ a deschis scorul la jumătatea primei reprize. La pauză a fost 0-2. Cristian Amza a dubla avantajul oaspeţilor. Acelaşi Zeţ a realizat dubla. În minutul 58 a dus scorul la 0-3. Gazdele au redus din diferenţă în minutul 60, prin Manda. La finele săptămânii (duminică, 26 martie), Cerna are meci acasă, cu Roşiile. Trupa din Copăceni are de luat o revanşă, după ce în tur a pierdut clar, cu 5-0.
În altă ordine de idei, meciul de la Lădeşti a fost unul special pentru fotbalistul de la Chimia, format la Oltchim, Adrian Piron Dumitraşcu. ”Doctorul” a debutat la nivel de seniori ca arbitru. A fost cu fanionul. Aşteaptă cu nerăbdare momentul când va conduce de la centru un joc de seniori. De asemenea, au debutat ca arbitri la nivel de seniori şi alţi fotbalişti de pe plan judeţean, precum Avanu, de la Pietrari şi Dragş Mihai, de la Minerul Berbeşti.