Volei

Sportivii de la Vartex CNMB întâlnesc CSM Câmpia Turzii în Sala „Capela”

Pe 22 octombrie, la Cluj-Napoca, a avut loc a patra etapă a Diviziei A2 de volei masculin. În această competiţie, echipa lui Adrian Panduraşu a întâlnit formaţia locală CS Chimszed. După o partidă destul de dificilă, gazdele au reuşit să se impună în faţa băieţilor pregătiţi de Adrian Cotoranu cu scorul de 3-0. La finalul meciului, Bobo Dârnescu, directorul sportiv al CS Vartex, ne-a prezentat rezultatele obţinute în fiecare dintre cele trei seturi. Astfel, vâlcenii au obţinut 17 puncte în setul 1, 22 în setul 2 şi 18 în setul 3.
În continuare, voleibaliştii din Sala „Capela” se pregătesc pentru partida din etapa a V-a, în care vor juca împotriva Clubului Sportiv Municipal Câmpia Turzii. Competiţia se va desfăşura pe data de 29 octombrie, la Rm. Vâlcea, începând cu ora 13:00. (O.D.)