Sporting Galicea i-a oferit prima înfrângere liderei AS Băile Olăneşti

Sporting Galicea a reuşit s-o învingă cu scorul de 3-2 pe AS Băile Olăneşti şi să-i administreze liderei Seriei Nord prima înfrângere din acest sezon. Echipa reprezentată de Claudiu Voica a marcat prin juniorul Mădălin Orăşanu – autorul „unei duble” şi Nicolae Predescu, alias „Tractor”, care a dat un gol de pus în ramă. Acesta a driblat toată apărarea adversă şi l-a învins în stil mare pe goalkeeperul advers.. „E o victorie de moral! Am jucat mult mai bine decât adversarii, plus că am avut şi un penalti ratat. Vom aveam, în etapele următoare, numai meciuri de foc. Mai întâi, ne vom deplasa la Buneşti, apoi, o vom întâlni pe vicelidera Viitorul 2012 Budeşti”, a spus Claudiu Voica. (L.C.)