Set, la zero, pentru Mădulari, la Malaia. Sică Vlad, dublă pe terenul Forestei

Duminică, 11 septembrie, CS Mădulari a disputat al doilea meci din Liga a IV-a. A jucat în deplasare, la Malaia. A deschis scorul rapid şi şi-a uşurat misiunea. Paşoi a marcat pentru 0-1. În minutul 45, Sică Vlad a dublat avantajul. 0-2 a fost la pauză. În primele 45 de minute au mai pus şi gazdele probleme. A existat un oarecare echilibru, chiar dacă nu pe tabelă. A avut şi Malaia o ocazie importantă. În partea secundă, formaţia pregătită de Octavian Marinescu s-a detaşat. Sică Vlad a marcat şi al doilea său gol. ”Bănel” Grecea a mărit ecartul la 4. Răzvan Vlad a punctat şi el, iar ”tabela” a fost închisă de juniorul Robert Pleşca Deaconescu, la 0-6. În etapa viitoare, echipa din comuna administrată de primarul Daniel Dimulescu ar trebui să joace, pe teren propriu, cu Chimia. Au fost discuţii pentru amânarea jocului, ţinând cont de faptul că în week-end-ul viitor cinci jucători de la Mădulari vor participa, cu FC Boromir, la un turneu european de minifotbal, un fel de UEFA Europa League. Paşoi, Mihăilă, Bucei, Păun şi Fyfy Bălan merg în Ungaria.