Liga 6

Robert Tănăsescu a debutat cu o dublă la Posada Perişani

Formaţia pregătită de Dumitru Teleşpan a profitat de o „inginerie” regulamentară şi a reuşit să legitimeze acum, cu doar câteva etape înainte de finalul sezonului, doi jucători care să o ajute în lupta pentru câştigarea titlului pe plan judeţean. Posada l-a luat pe Rachieru, de la juniorii CSM-ului, dar şi pe atacantul echipei de Liga a III-a vâlcene (CS Şirineasa), Robert Tănăsescu. Ambii au fost pe teren în meciul disputat miercuri de Posada, la Popeşti, în sferturile Cupei României. În partida cu CS Mădulari, Tănăsescu a şi reuşit să înscrie. A realizat „dubla” pentru Posada. Gruparea perişăneană s-a impus în acest meci cu scorul de 7-1 (2-0 la pauză). În afară de Tănăsescu, au mai marcat tot câte două goluri Lucian Iordache şi Ştefan Paşoi (unul, din penalti). De asemenea, în prima repriză, gazdele au beneficiat şi de un autogol. De menţionat ar mai fi că echipa din Mădulari a jucat în ultimul sfert de oră în inferioritatea numerică, după ce unul dintre jucătorii săi a acuzat probleme medicale şi a părăsit terenul de joc, fără a mai fi înlocuit.