LIGA A V-A
SERIA NORD
Etapa a XXV-a
• Sâmbătă, 3 iunie:
Măgura Slătioara – ACS Vâlcea Sport 2-1
Forestierul Romani – Cavalerul Trac Cernişoara 1-3
Rapid Stoeneşti – Tineretul Surpatele *) 0-3
*) echipa Rapid Stoeneşti nu s-a prezentat la meci
• Duminică, 4 iunie:
AS Rm. Vâlcea 2016 – Alutus Sălătrucel 7-1
Prim Stroeşti – AS Oteşani *) 3-0
*) echipa AS Oteşani nu s-a prezentat la meci
Athletico Rm. Vâlcea – Progresul Berbeşti 3-5
A stat – Montana Izvoru Rece
Clasament
1. AS Rm. Vâlcea 2016 23 18 0 5 99-39 54p.
2. Cavalerul Trac Cernişoara 23 18 0 5 76-27 54p.
3. Forestierul Romani 23 15 3 5 84-47 48p.
4. Athletico Rm. Vâlcea 23 13 4 6 77-47 43p.
5. Montana Izvoru Rece 23 13 2 8 61-48 41p.
6. ACS Vâlcea Sport 23 12 2 9 56-49 38p.
7. Măgura Slătioara 23 11 2 10 60-57 35p.
8. Alutus Sălătrucel 23 10 3 10 48-59 33p.
9. Progresul Berbeşti 24 7 2 15 71-85 23p.
10. Rapid Stoeneşti 23 5 3 15 44-81 18p.
11. Tineretul Surpatele 23 5 2 16 48-93 17p.
12. AS Oteşani 23 5 2 16 45-93 17p.
13. Prim Stroeşti 23 4 3 16 36-80 15p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa ALX Port Vale Mateeşti s-a retras din campionat după etapa a IX-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Etapa a XXVI-a (ultima din acest sezon)
• Sâmbătă, 10 iunie:
Montana Izvoru Rece – Forestierul Romani (Ora 18.00)
AS Oteşani – Rapid Stoeneşti (Ora 18.00)
• Duminică, 11 iunie:
Cavalerul Trac Cernişoara – Prim Stroeşti (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Athletico Rm. Vâlcea (Ora 18.00)
Tineretul Surpatele – Măgura Slătioara (Ora 18.00)
ACS Vâlcea Sport – AS Rm. Vâlcea 2016 (Ora 18.00)
Progresul Berbeşti – Stă
SERIA SUD
Etapa a XXV-a
• Duminică, 4 iunie:
Cerna Copăceni – Utd Drăgăşani 6-6
Damila Măciuca – AS Lungeşti 5-11
Olteţul Zătreni – Oltul Ioneşti 2-2
CS Şuşani – CS Guşoeni 4-2
Luceafărul Pesceana – Recolta Laloşu *) 3-0
*) neprogramat; echipa Recolta Laloşu a anunţat că nu se prezintă
A stat – FC Băbeni II
A stat – Zorile Scundu
Clasament
1. CS Guşoeni 22 15 5 2 75-28 50p.
2. Oltul Ioneşti 21 14 3 4 72-37 45p.
3. FC Băbeni II 21 13 1 7 70-31 40p.
4. CS Şuşani 21 12 3 6 63-39 39p.
5. Olteţul Zătreni 21 11 5 5 57-38 38p.
6. United Drăgăşani 22 10 2 10 57-82 32p.
7. Damila Măciuca 21 7 7 7 62-56 28p.
8. Luceafărul Pesceana 21 8 2 11 47-62 26p.
9. Recolta Laloşu 21 7 3 11 25-32 24p.
10. AS Lungeşti 21 5 3 13 48-83 18p.
11. Zorile Scundu 21 3 3 15 38-79 12p.
12. Cerna Copăceni 21 3 1 17 40-87 10p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa Rapid Voiceşti s-a retras din campionat după etapa a XI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Etapa a XXV-a (ultima din acest sezon)
• Duminică, 11 iunie:
FC Băbeni II – CS Şuşani (Ora 12.00)
Zorile Scundu – Olteţul Zătreni (Ora 12.00)
Oltul Ioneşti – Luceafărul Pesceana (Ora 12.00)
Recolta Laloşu – Damila Măciuca (Ora 12.00)
AS Lungeşti – Cerna Copăceni (Ora 12.00)
Utd Drăgăşani – Stă
CS Guşoeni – Stă