Liga a IV-a
Clasament seniori
1. Oltul Ioneşti 2009 8 8 0 0 39- 3 24p. (+12)
2. Damila Măciuca 8 6 1 1 19- 3 19p. ( +7)
3. Dinamo 2007 Rm. Vâlcea 8 6 1 1 23-10 19p. ( +7)
4. CSM Drăgăşani 8 5 2 1 27- 9 17p. ( +5)
5. Cozia Călimăneşti 8 5 2 1 20- 9 17p. ( +5)
6. Minerul Berbeşti 8 5 1 2 24-11 16p. ( +4)
7. Posada Perişani 8 4 3 1 19-19 15p. ( +3)
8. AS Şirineasa 8 4 2 2 16- 8 14p. ( +2)
9. Lotru Brezoi 8 4 0 4 19-18 12p. ( 0)
10. Voinţa Orleşti 8 3 1 4 9-17 10p. ( –2)
11. FC Băbeni 8 3 0 5 9-16 9p. ( –3)
12. Progresul Măldăreşti 8 2 2 4 17-25 8p. ( –4)
13. Conexin Runcu 8 2 1 5 5- 9 7p. ( –5)
14. AS Mihăeşti 8 2 1 5 11-17 7p. ( –5)
15. Flacăra Horezu 8 2 0 6 19-26 6p. ( –6)
16. Olteţul Bălceşti 8 1 0 7 6-30 3p. ( –9)
17. Nova Turist Rm. Vâlcea 8 1 0 7 12-37 3p. ( –9)
18. Olteţul Alunu 8 0 1 7 4-31 1p. (–11)
Clasament juniori
1. Cozia Călimăneşti 8 8 0 0 71- 7 32p. (+16)
2. Lotru Brezoi 8 7 1 0 42- 3 29p. (+13)
3. Conexin Runcu 8 6 0 2 30-15 24p. ( +8)
4. Voinţa Orleşti 8 5 1 2 32-15 21p. ( +5)
5. CSM Drăgăşani 8 5 0 3 26-37 20p. ( +4)
6. AS Şirineasa 8 4 2 2 21-16 18p. ( +2)
7. Dinamo Rm. Vâlcea 8 4 2 2 20-17 18p. ( +2)
8. Posada Perişani 8 4 1 3 14-12 17p. ( +1)
9. Flacăra Horezu 8 3 2 3 14-17 14p. ( –2)
10. Minerul Berbeşti 8 3 1 4 30-22 13p. ( –3)
11. AS Mihăeşti 8 3 1 4 18-21 13p. ( –3)
12. Damila Măciuca 8 3 1 4 23-35 13p. ( –3)
13. Olteţul Alunu 8 3 0 5 19-29 12p. ( –4)
14. FC Băbeni 8 2 2 4 18-24 10p. ( –6)
15. Oltul Ioneşti 2009 8 2 0 6 15-32 8p. ( –8)
16. Olteţul Bălceşti 8 1 1 6 12-40 5p. (–11)
17. Progresul Măldăreşti 8 1 0 7 11-38 4p. (–12)
18. Nova Turist 8 0 1 7 12-48 1p. (–15)
Etapa a VIII-a (sâmbătă, 10 octombrie):
Olteţul Bălceşti – Progresul Măldăreşti 0-3
La pauză: 0-2
Au marcat: D. Săndulescu (2), D. Aniţescu
Arbitri: A. Croitoru – Fl. Stan, A. Moja; Obs.: I. Vasilescu.
Rezultat juniori: 2-6
Lotru Brezoi – FC Băbeni 3-0
La pauză: 0-0
Au marcat: Martalogu, Badiu, Cercel
Arbitri: S. Mihăilă – S. Donţu, Al. Neagoe; Obs.: C. Barbu
Rezultat juniori: 3-0
Conexin Runcu – Posada Perişani 1-2
La pauză: 1-1
Au marcat: G. Dincă / Fl. Căpătan, L. Cherăscu
Arbitri: Fl. Păunescu – B. Medrea, L. Belea; Obs.: V. Pop.
Rezultat juniori: 3-0 (neprezentare)
Damila Măciuca – Voinţa Orleşti 2-0
La pauză: 0-0
Au marcat: N. Grecea, R. Chebar
Arbitri: L. Mosor – B. Anghel, A. Nicolaescu; Obs.: N. Croitoru.
Rezultat juniori: 2-2
Flacăra Horezu – AS Şirineasa 2-4
La pauză: 0-2
Au marcat: Fl. Porumbescu, Ciurea / Andrei Fistogeanu (3), G. Popolan
Arbitri: D. Demetrescu – R. Mitroi, B. Mutică; Obs.: V. Dina.
Rezultat juniori: 2-2
Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – Olteţul Alunu 3-2
La pauză: 2-2
Au marcat: C. Văcaru, Ad. Olaru, Gh. Bodescu / Boeangiu, Stancea
Arbitri: D. Rotariu – A. Vlaşcu, C. Miron; Obs.: V. Paraschiva.
Rezultat juniori: 3-0 (neprezentare)
Oltul Ioneşti 2009 – Nova Turist 4-0
La pauză: 1-0
Au marcat: A. Savu, M. Cumpănaşu, Ov. Niculescu, Ad. Albinaru
Arbitri: A. Iagăr – I. Lefter, Al. Coacă; Obs.: T. Ţarălungă.
La juniori: 6-3
AS Mihăeşti – Cozia Călimăneşti 0-2
La pauză: 0-1
Au marcat: Ad. Gheorghe, Ad. Nedescu
Arbitri: Cr. Hoarcă – M. Badea, G. Gugu; Obs.: M. Cîrceag.
Rezultat juniori: 1-2
CSM Drăgăşani – Minerul Berbeşti 4-1
La pauză: 1-1
Au marcat: Vlada, Beldiman, N. Sticlaru, Mitală / R. Ilinescu
Arbitri: M. Joiţa – Măd. Dincă, M. Nicolae; Obs.: Ghe. Mosor.
La juniori: 7-4