Liga a IV-a
Clasament seniori
1. Oltul Ioneşti 17 15 2 0 67-10 47p. (+23)
2. Cozia Călimăneşti 17 13 2 2 47-14 41p. (+14)
3. Damila Măciuca 17 12 1 4 37- 8 37p. (+13)
4. Posada Perişani 17 11 3 3 55-36 36p. (+12)
5. CSM Drăgăşani 17 10 5 2 41-17 35p. ( +8)
6. AS Şirineasa 17 10 3 4 40-22 33p. ( +6)
7. Minerul Berbeşti 17 9 4 4 42-28 31p. ( +4)
8. Dinamo Rm. Vâlcea 17 9 4 4 44-24 31p. ( +7)
9. Conexin Runcu 17 6 4 7 24-23 22p. ( –2)
10. Lotru Brezoi 17 7 1 9 27-32 22p. ( –2)
11. Voinţa Orleşti 17 6 2 9 20-33 20p. ( –4)
12. AS Mihăeşti 17 5 4 8 22-31 19p. ( –8)
13. FC Băbeni 17 5 1 11 25-43 16p. ( –8)
14. Progresul Măldăreşti 17 3 4 10 35-52 13p. (–14)
15. Nova Turist 16 3 0 13 25-70 9p. (–18)
16. Olteţul Alunu 16 2 2 12 19-55 8p. (–16)
17. Flacăra Horezu 17 2 1 14 25-52 7p. (–20)
18. Olteţul Bălceşti 17 2 1 14 14-59 7p. (–17)
Clasament juniori
1. Lotru Brezoi 17 15 1 1 85-15 61p. (+29)
2. Cozia Călimăneşti 17 14 1 2 98-15 57p. (+21)
3. Dinamo Rm. Vâlcea 17 10 3 4 43-32 43p. (+11)
4. Minerul Berbeşti 17 10 2 5 64-32 42p. ( +6)
5. Damila Măciuca 17 10 2 5 62-50 42p. (+10)
6. Voinţa Orleşti 17 10 1 6 62-35 41p. ( +9)
7. CSM Drăgăşani 17 9 1 7 52-62 37p. ( +1)
8. Conexin Runcu 17 8 3 6 51-43 35p. ( +3)
9. AS Şirineasa 17 7 5 5 54-44 33p. ( –3)
10. Olteţul Alunu 17 7 2 8 61-48 30p. ( –6)
11. AS Mihăeşti 17 6 2 9 46-59 26p. (–10)
12. FC Băbeni 17 5 4 8 29-39 24p. ( –8)
13. Flacăra Horezu 17 5 3 9 34-42 23p. (–13)
14. Progresul Măldăreşti 17 5 2 10 32-64 22p. (–14)
15. Posada Perişani 17 5 1 9 22-70 21p. (–11)
16. Oltul Ioneşti 2009 17 4 2 11 43-77 18p. (–14)
17. Nova Turist 17 3 1 13 41-83 13p. (–23)
18. Olteţul Bălceşti 17 1 2 14 28-96 6p. (–26)
Rezultatele etapei a 17-a
Sâmbătă, 5 decembrie :
AS Şirineasa – Olteţul Bălceşti 3-0
La pauză: 2-0
Au marcat: Cătinaş, Băcanu, Bădălan
Arbitri: A. Vlaşcu – Cip. Tudorică, C. Fieraru; Obs.: M. Sucea
Rezultat juniori: 14-1
Rezultatele etapei a 17-a
Sâmbătă, 5 decembrie :
Cozia Călimăneşti – Posada Perişani 3-2
La pauză: 1-1
Au marcat: C. Văduva, M. Pufu, Ad. Mitrea / L. Nicolaescu (penalti), Fl. Căpătan
Arbitri: Căt. Buşi – D. Demetrescu, B. Medrea; Obs.: E. Râmniceanu
Rezultat juniori: 5-1
AS Şirineasa – Progresul Măldăreşti 5-2
La pauză: 2-1
Au marcat: Cătinaş (penalti), Andrei Fistogeanu (3), G. Voica / R. Gherghe (2)
Arbitri: A. Iagăr – B. Iordache, C. Miron; Obs.: V. Duţă
Rezultat juniori: 1-1
Damila Măciuca – Oltul Ioneşti 2009 0-1
La pauză: 0-0
A marcat: D. Comănescu
Arbitri: M. Joiţa – M. Badea, B. Diculoiu; Obs.: I. Bivolaru
La juniori: 8-2
Flacăra Horezu – Conexin Runcu 0-2
La pauză: 0-1
Au marcat: G. Dincă, Ciurci
Arbitri: A. Vlaşcu – L. Belea, M. Temerel; Obs.: P. Păunescu
La juniori: 4-4
Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – Olteţul Bălceşti 5-0
La pauză: 1-0
Au marcat: C. Văcaru (2), Florea, V. Tănase (2)
Arbitri: M. Petre – Ad. Moja, V. Stan; Obs.: V. Neacşu
Rezultat juniori: 3-1
AS Mihăeşti – Lotru Brezoi 3-1
La pauză: 1-0
Au marcat: M. Mazilu, Ad. Blăjan, Ad. Lăcraru / Badiu
Arbitri: S. Mihăilă – A. Epure, M. Schianu; Obs.: Gh. Mosor
Rezultat juniori: 2-3
CSM Drăgăşani – Voinţa Orleşti 1-0
La pauză: 1-0
A marcat: Drăguşin (penalti)
Arbitri: Cr. Hoarcă – Cip. Tudorică, O. Spătaru; Obs.: Gr. Tomoiagă
La juniori: 2-4
Minerul Berbeşti – FC Băbeni 4-3
La pauză: 1-2
Au marcat: R. Ilinescu (2), Bobâlcă, Văduva / Şuteu, Despoiu (penalti), Biculescu
Arbitri: L. Mosor – V. Teodorescu, A. Ristoiu; Obs.: V. Niculicioiu
La juniori: 2-1
Olteţul Alunu – Nova Turist Rm. Vâlcea _-_
La pauză: –
Au marcat: –
Arbitri: A. Croitoru – G. Gugu, M. Nicolae; Obs.: I. Vasilescu
Rezultat juniori: 11-1