Liga IIIClasamente
Liga a III-a
Seria I
Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
CSM Bacău – Aerostar Bacău (Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Şomuz Fălticeni – Huşana Huşi (Ora 14.00)
Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava (Ora 14.00)
Sporting Lieşti – Dunărea de Jos Galaţi (Ora 14.00)
KSE Tg. Secuiesc – CSM Paşcani (Ora 14.00)
Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ (Ora 14.00)
Ştiinţa Miroslava – Ozana Tg. Neamţ (Ora 14.00)
CSM Focşani – FC Botoşani 2 (Ora 14.00)
Clasament
1. Aerostar Bacău 14 12 0 2 34- 9 36p.
2. Ceahlăul Piatra Neamţ 14 10 2 2 34- 9 32p.
3. Foresta Suceava 14 10 2 2 40-17 32p.
4. Bucovina Rădăuţi 14 10 1 3 34- 9 31p.
5. Oţelul Galaţi 14 8 2 4 22-19 26p.
6. CSM Focşani 2007 14 7 3 4 18-13 24p.
7. Ozana Tg. Neamţ 14 7 2 5 28-19 23p.
8. Ştiinţa Miroslava 14 7 2 5 26-19 23p.
9. FC Botoşani 2 14 4 4 6 22-26 16p.
10. Huşana Huşi 14 5 1 8 17-22 16p.
11. Şomuz Fălticeni 14 3 5 6 16-25 14p.
12. Sporting Lieşti 14 3 4 7 19-23 13p.
13. KSE Tg. Secuiesc 14 2 5 7 11-22 11p.
14. ”U” Dunărea de Jos 14 2 4 8 14-24 10p.
15. CSM Bacău 14 2 3 9 6-21 9p.
16. CSM Paşcani 14 0 0 14 10-74 0p.
Seria a II-a
Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca (Ora 14.00)
CS Afumaţi – FCSB 2(Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
SC Popeşti Leordeni – CS Tunari (Ora 14.00)
CS Făurei – Înainte Modelu (Ora 14.00)
Axiopolis Cernavodă – Poseidon Limanu 2 Mai (Ora 14.00)
Unirea Slobozia – Mostiştea Ulmu (Ora 14.00)
Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja (Ora 14.00)
CS Medgidia – Metalul Buzău (Ora 14.00)
Clasament
1. Unirea Slobozia 14 11 3 0 35-12 36p.
2. CS Afumaţi 14 10 3 1 49- 8 33p.
3. Mostiştea Ulmu 14 10 3 1 30- 9 33p.
4. CS Tunari 14 9 3 2 33-17 30p.
5. Înainte Modelu 14 8 2 4 25-24 26p.
6. SC Popeşti Leordeni 14 7 3 4 22-12 24p.
7. Viitorul Ianca 14 7 1 5 16-18 22p.
8. Metalul Buzău 14 6 2 6 16-15 20p.
9. Poseidon Limanu-2 Mai 14 5 2 7 26-28 17p.
10. CS Făurei 14 5 2 7 20-23 17p.
11. Agricola Borcea 14 5 2 7 30-34 17p.
12. CS Medgidia 14 2 6 6 19-30 12p.
13. FCSB 2 14 2 3 9 16-27 9p.
14. Axiopolis Cernavodă 14 2 3 9 14-41 9p.
15. Dacia Unirea Brăila 14 2 2 10 9-34 8p.
16. Recolta Gheorghe Doja 14 0 2 12 11-39 2p.
Seria a III-a
Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
Universitatea Craiova 2 – Progresul Spartac (Ora 14.00)
CS Baloteşti – FC Voluntari 2 (Ora 14.00)
Unirea Bascov – Flacăra Moreni (Ora 14.00)
FC Astra 2 – FC Pucioasa (Ora 14.00)
CSM Alexandria – Municipal Braşov (Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Cetate Râşnov – CSM Slatina (Ora 14.00)
Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti (Ora 14.00)
Tractorul Cetate – CS Blejoi (Ora 14.00)
Clasament
1. Progresul Spartac 14 9 4 1 37- 8 31p.
2. CSM Slatina 14 9 4 1 31- 9 31p.
3. ”U” Craiova 2 14 8 3 3 28-14 27p.
4. Flacăra Moreni 14 7 3 4 23-16 24p.
5. Vediţa Coloneşti 14 7 2 5 16-19 23p.
6. Unirea Bascov 14 5 7 2 30-23 22p.
7. CSM Alexandria 14 7 1 6 20-14 22p.
8. Olimpic Râşnov 14 6 3 5 23-21 21p.
9. CS Blejoi 14 5 4 5 16-17 19p.
10. Municipal Braşov 14 5 4 5 16-20 19p.
11. FC Pucioasa 14 4 3 7 21-22 15p.
12. FC Voluntari 2 14 4 3 7 27-35 15p.
13. AFC Astra 2 14 3 4 7 20-21 13p.
14. CS Baloteşti 14 3 2 9 14-27 11p.
15. Tractorul Cetate 14 3 1 10 16-49 10p.
16. Sporting Roşiori 14 2 2 10 8-31 8p.
Seria a IV-a
Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti (Ora 14.00)
LPS Cetate Deva – Progresul Pecica (Ora 14.00)
“U” Craiova 1948 SA – Naţional Sebiş (Ora 16.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Gilortul Tg. Cărbuneşti – ACS Poli Timişoara (Ora 14.00)
ACSO Filiaşi – Şoimii Lipova (Ora 14.00)
CS Hunedoara – Ghiroda şi Giarmata Vii (Ora 14.00)
Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Dumbrăviţa (Ora 14.00)
Crişul Chişineu Criş – Fortuna Becicherecu Mic (Ora 14.00)
Clasament
1. Universitatea Craiova 14 12 2 0 33-7 38p.
2. Şoimii Lipova 14 7 4 3 29-13 25p.
3. Progresul Pecica 14 7 4 3 24-15 25p.
4. Crişul Chişineu Criş 14 7 4 3 20-16 25p.
5. Flacăra Horezu 14 6 3 5 17-14 21p.
6. Ghiroda şi Giarmata Vii 14 6 3 6 26-20 20p.
7. Fortuna Becicherecu Mic 14 4 8 2 21-16 20p.
8. CS Dumbrăviţa 14 5 4 5 27-21 19p.
9. CS Hunedoara 14 6 1 7 26-28 19p.
10. Viitorul Dăeşti 14 5 4 5 31-34 19p.
11. Gloria Lunca Teuz Cermei 14 4 6 4 22-23 18p.
12. LPS Cetate Deva 14 3 5 6 12-17 14p.
13. Naţional Sebiş 14 4 2 8 20-31 14p.
14. ACSO Filiaşi 14 3 3 8 22-35 12p.
15. ACS Poli Timişoara 14 3 2 9 14-30 11p.
16. Gilortul Tg. Cărbuneşti 14 2 2 10 10-35 8p.
Seria a V-a
Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
AFC Odorheiu Secuiesc –Unu Fotbal Club Gloria (Ora 14.00)
Sănătatea Cluj – Viitorul Şelimbăr (Ora 14.00)
Metalurgistul Cugir – Arieşul Turda (Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej (Ora 14.00)
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2 (Ora 14.00)
Industria Galda – CSC Sânmartin(Ora 14.00)
Luceafărul Oradea – Avântul Reghin (Ora 14.00)
Unirea Alba Iulia – SCM Zalău (Ora 14.00)
Clasament
1. Comuna Recea 14 9 4 1 36-15 31p.
2. Minaur Baia Mare 14 8 3 3 18- 8 27p.
3. Luceafărul Oradea 14 8 2 4 34-21 26p.
4. Metalurgistul Cugir 14 6 5 3 18-15 23p.
5. Arieşul Turda 14 5 7 2 18-13 22p.
6. Viitorul Şelimbăr 14 5 7 2 21-18 22p.
7. Unu Fotbal Club Gloria 14 6 3 5 14-17 21p.
8. Sănătatea Cluj 14 5 4 5 19-17 19p.
9. CSC Sânmartin 14 6 1 7 27-29 19p.
10. Unirea Dej 14 5 3 6 15-19 18p.
11. Avântul Reghin 14 3 7 4 18-19 16p.
12. CFR Cluj 2 14 4 3 7 21-31 15p.
13. Unirea Alba Iulia 14 3 4 7 18-19 13p.
14. AFC Odorheiu Secuiesc 14 2 4 8 11-24 10p.
15. SCM Zalău 14 4 3 7 20-26 9p.
16. Industria Galda 14 2 2 10 16-33 8p.
*) echipa din Zalău a pornit cu o penalizare de 6 puncte