Liga II
Liga a II-a
Etapa a XI-a (restanţe)
• Marţi, 26 noiembrie:
UTA – Concordia Chiajna 1-0 (1-0)
• Marţi, 26 noiembrie:
Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti 0-0
Etapa a XIX-a (ultima din tur)
• Luni, 25 noiembrie:
Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău 0-1 (0-0)
• Marţi, 26 noiembrie:
CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele 5-2 (1-2)
Etapa a XX-a (prima din retur)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Pandurii Tg. Jiu – Turris Tr. Măgurele (Ora 11.00)
CS Mioveni – ASU Politehnica Timişoara (Ora 11.00)
Sportul Snagov – Viitorul Tg. Jiu (Ora 11.00)
Ripensia Timişoara – FC Argeş (Ora 11.00)
Csikszereda Miercurea Ciuc – Gloria Buzău (Ora 11.00)
Farul Constanţa – Rapid Bucureşti (Ora 13.00)
Universitatea Cluj – CSM Reşiţa (Ora 15.00)
• Duminică, 1 decembrie:
Dunărea Călăraşi – UTA Arad (Ora 13.00)
• Luni, 2 decembrie:
Petrolul Ploieşti – Metaloglobus Bucureşti (Ora 18.00)
Daco-Getica Bucureşti – Concordia Chiajna *)
*) neprogramat
Clasament (la finalul turului)
1. UTA Arad 18 11 5 2 34-12 38p.
2. CS Mioveni 18 9 7 2 34-18 34p.
3. Rapid Bucureşti 18 9 5 4 28-15 32p.
4. Petrolul Ploieşti 18 8 6 4 19-16 30p.
5. Turris Tr. Măgurele 18 8 5 5 32-24 29p.
6. Metaloglobus Bucureşti 18 7 6 5 20-16 27p.
7. FC Argeş 18 7 6 5 23-22 27p.
8. Gloria Buzău 18 8 2 8 26-21 26p.
9. ASU Politehnica Timişoara 18 6 7 5 17-10 25p.
10. Farul Constanţa 18 7 4 7 20-16 25p.
11. Universitatea Cluj 18 5 8 5 23-19 23p.
12. Dunărea Călăraşi 18 6 5 7 24-25 23p.
13. Viitorul Pandurii Tg. Jiu 18 6 5 7 20-24 23p.
14. Ripensia Timişoara18 5 8 5 20-25 23p.
15. Csikszereda Miercurea Ciuc 18 5 6 7 14-19 21p.
16. Concordia Chiajna 18 5 6 7 15-21 21p.
17. CSM Reşiţa 18 4 5 9 24-32 17p.
18. Sportul Snagov 18 2 3 13 16-44 9p.
19. Pandurii Tg. Jiu 18 1 5 12 9-39 8p.
*) Daco Getica s-a retras din campionat
Etapa a XXI-a
• Vineri, 6 decembrie:
FC Argeş – Sportul Snagov (Ora 18.00)
• Sâmbătă, 7 decembrie:
Metaloglobus Bucureşti – Csikszereda M. Ciuc (Ora 11.00)
Gloria Buzău – Ripensia Timişoara (Ora 11.00)
Viitorul Tg. Jiu – Universitatea Cluj (Ora 11.00)
CSM Reşiţa – CS Mioveni (Ora 11.00)
ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu (Ora 11.00)
Dunărea Călăraşi – Farul Constanţa (Ora 12.00)
Concordia Chiajna – Rapid Bucureşti (Ora 16.00)
• Duminică, 8 decembrie:
UTA – Petrolul Ploieşti (Ora 13.00)
Turris Tr. Măgurele – Daco-Getica Bucureşti
*) neprogramat